Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Κυριακή, 13 Δεκέμβριος 2015

Λύση συνεργασίας με τον Χ. Περπερίδη

Η ΠΑΕ Πανσερραϊκός 1964 ανακοινώνει την από κοινού λύση συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Χαράλαμπο Περπερίδη ο οποίος απουσίαζε μεγάλο χρονικό διάστημα λόγω του σοβαρού τραυματισμού του. Η Πανσερραϊκή οικογένεια τον ευχαριστεί από καρδίας για όσα έχει προσφέρει στον Σύλλογο και του εύχεται ό,τι καλύτερο στη ζωή του.

Καλά Χριστούγεννα με νίκη για την ομάδα Νέων του Πανσερραϊκού, 2-1 κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα

«Βρυχήθηκε» και πήρε τη νίκη η ομάδα νέων του Πανσερραϊκού που επικράτησε με σκορ 2-1 της αντίστοιχης του Αγροτικού Αστέρα χάρις σε γκολ των Αναστασιάδη και Ανδρέου. Αμφότερα τα τέρματα σημειώθηκαν στο Α ημίχρονο όπου ο Πανσερραϊκός ήταν ανώτερος και θα μπορούσε να είχε πετύχει περισσότερα γκολ. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι θα ανεβάσουν ρυθμούς και θα καταφέρουν να μειώσουν σε 2-1 χάρις σε γκολ-πέναλτι λίγο πριν την λήξη του αγώνα πιέζοντας στην ισοφάριση μέχρι την λήξη χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Σκοτούσσας το οποίο γέμισε από Σερραίους φιλάθλους που στάθηκαν στο πλευρό  των παικτών

Αυτός ήταν και ο τελευταίος αγώνας της Κ19 του Πανσερραϊκού πριν τα Χριστούγεννα αλλά και για το 2015 καθώς στην επόμενη 8η αγωνιστική η ομάδα έχει ρεπό και θα επανέλθει στα γήπεδα την Κυριακή 10 Ιανουαρίου κόντρα στην Λάρισα.